Reklam Header
Reklam Header

Ağrı Terapi Uzmanı Hasan Sezen

Ağrı Terapi Uzmanı Hasan Sezen
Reklam Header

  • Kendinizden bahseder misiniz?

Ağrı Terapi Uzmanı Hasan Sezen: Malatya kökenliyim. İstanbul Fatih semtinde varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. Bu da açıkçası Allah vergisi yeteneklerimi insanlara sunmak için bir şans.

  • Çalışmalarınızdan bahsetmenizi rica ediyoruz.

Ağrı Terapi Uzmanı Hasan Sezen: Manüel terapi uzmanıyım. İleri seviye manüel terapi eğitmeniyim. Aynı zamanda tıbbi masaj konusunda uzmanım. Atadan, dededen, babadan gelen onlarca, yüzlerce yıllık bir tecrübeye sahibim. Ayağı kanser olduğu için kesilecek hastamı, ayağındaki bütün ödemi yok ederek 8 dakika içerisinde iyileştirdim. Keza bel fıtığını çok kısa bir süre içerisinde iyi edebilecek birikime de sahip olduğumu belirtmek isterim. Felçli, parkinson’lu, beyin tümörü, migren bel eğriliği (skolyoz ve kifoz) rahatsızlıklarını Allah vergisi yeteneklerim ile dakikalar içerisinde iyileştirebiliyorum.

Atalarımdan öğrendiklerimi, kendi tecrübem ile birleştirerek hastalarımla ilgileniyorum ve onlara derman oluyorum. Manüel terapi, gibi çeşitli alanlarda dersler aldım ve bu hususlarda manüel terapi yapabilir belgelerime atalarımdan gelen yüzlerce yıllık bilgi birikimi mi de ekleyerek uyguluyorum. Bu konularda eğitim aldığıma dair yurt içinden ve yurt dışından almış olduğum belgelerim var.

Ameliyat etmiyorum, neşter kullanmıyorum. Yalnızca masaj yaparak, metafizik yöntemlerle bedensel sıkıntı yaşayan bireylere yardımcı oluyorum.

Alternatif tıp olarak tabir ettiğimiz bilgilerimi ekibimle birlikte uygulama koyup neticeye ulaşıyoruz. Manuel terapi uyguladığım bütün bireylerin hayır dualarını almam en büyük övünç kaynağımdır.

Kas sıkışmaları, menüsküs, dizlerde sıvı kaybı, migren, sinüzit, yüz felci, kısmi felç, beyin tümörü, duruş bozukluğu, koah, ak ciğer kanseri, cilt kanseri, parkinson, emes (MS) hastalığı, bel eğriliği (skolyoz ve kifoz), boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, bel fıtığı ve bel fıtığı patlamış olan hastaların, bu gibi sıkıntılardan bir kez ameliyat olmuş, platin takılmış olan bireylerin sorunlarını manüel terapi yöntemi ile kalıcı olarak çözüme ulaşmasını sağlayabiliyorum. İnsanlara bir kez manüel terapi

uyguladıktan sonra hangi bölgelerinde sıkıntı var anlayabiliyorum. Bu da tabi ki özel bir yetenek. Başarı oranım % 90’ın üzerindedir.

Çalışmalarımı yakından takip eden İsrail ve çeşitli Avrupa ülkeleri çalışma yapmam için resmi olarak ülkelerine davet ettiler ancak, gitmemeyi tercih ettim. Memleketimde kalarak hastalarımın derdine derman, ailelerine umut olmak beni çok mutlu ediyor.

Sağlık Bakanlığında sıkıntı yaşayan bazı bürokratların bedensel sorunlarını terapi ve masaj yöntemi ile giderdiğim için takdir edildim. Ankara’da ki muayenehanemde tanınmış birçok siyasetçi ve bürokrata hizmet etmekten şeref duydum. Gerek yurt içinden gerek se yurt dışından gelen her bireye makam ve mevki gözetmeksizin faydalı olduğum için Allah’a Hamd ederim.

Şunu da belirteyim, manüel terapi yöntemim Allah vergisi bir yetenek. Dünyada ki 8,5 milyar insanın içinde alternatif tıp ve manüel terapi yöntemi ile manüel terapi uygulayan, % 90 üzerinde başarı sağlayarak kalıcı sonuç elde eden bir kişi olduğum devlet büyüklerimizce de takdir ediliyor. Bu da âcizane bir birey olarak beni son derece mutlu ediyor. Sağlığı olanın umudu, umudu olanın da her şeyi var demektir.

Sağlığın olmadığı durumlarda kişiler için hayat çekilmez duruma gelmektedir. Rahat hareket edemez, rahat düşünemez ve sadece ağrılarıyla uğraşma durumunda kalır. Sağlığın kaybolmaya başladığı durumlarda kişilerin kafasında sorular oluşmaya başlar. Sonum ne olacak, hastalıktan kurtulabilecek miyim, kötü durumda olursam benimle ilgilenen olacak mı? Sorularına yoğunlaşan hastalar yapması gereken sorumluluklarını yerine getirememeye başlar. Sorumluluklar yerine getirilmeyince işler bozulur bozulan işler hastada karamsarlığı tetikler. Karamsarlığın hakim olduğu bir hastada hastalığın iyileşmesi de gecikmeye başlar. Geciken iyileşme süreci moral bozar ve umut yavaş yavaş kaybolmaya başlar.

Bu nedenden dolayı kişilerin sağlıklı olması yapılacak her türlü plan için güven duygusu oluşturmaktadır. Çünkü sağlıklı bünyeye sahip olan kişiler her türlü çözüm için kendilerinde çabalama gücünü bulabilmektedir. Çabalama gücüne sahip olan kişiler ise her daim çözüm üreteceğine olan inancını kaybetmez. Çözüm üretebilme gücüne sahip olmak aynı zamanda umudun sürekli olarak var olmasına neden olmaktadır. Sağlık sorunları ile uğraşmayan insanlar düşüncelerini çözümlere yönlendirerek planlamalar yaparlar. En önemli yatırım sağlıktır. En ufak bir rahatsızlığınızda mutlaka hekiminize başvurunuz. Günümüzde Türkiye sağladığı tıp imkânları ile dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Devletimiz halkımızın sağlığına önem veriyor.

  • Nerelerde görev yaptınız?

Ağrı Terapi Uzmanı Hasan Sezen: Yıllarca İstanbul’da Şişli Apex, Maltepe Ena polikliniği, Fatih’te Fatih Özel Hastanesi vs. gibi kuruluşlarda Ankara’da kendi muayenehanemde çalışıp hastalarıma ve sağlık sektörüne hizmetlerde bulundum. Çalıştığım sağlık kuruluşlarında çok değerli ortopedi, beyin cerrahı hocalarımla başarılı ortak çalışmalar yaptım. Çeşitli televizyon programlarına katılarak halkımızı bilinçlendirdim. İstanbul’da halkımıza hizmet ettiğim gibi Edirne’de de devam edeceğim.  Sadece İstanbul değil, Türkiye’nin hatta dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen binlerce hastam var.

  • Son olarak söyleyeceğiniz bir husus var mı?

Ağrı Terapi Uzmanı Hasan Sezen: Hastalar bana gelmeden önce mutlaka doktorlarına gitsinler. Bu çok önemli!.. Ameliyat sonrası ağrıların azalmaması ve fıtığın tekrar oluşması nedeni ile insanlar çare olarak alternatif tıbbı çözüm olarak görüyor. Bel ve boyun fıtığı konusunda verdiğim hizmetlerle insanlara büyük bir umut ışığı olarak “Sezen Terapi Merkezi’nde  her gün onlarca hastanın bel ve boyun fıtığı rahatsızlıklarını çözüme kavuşturuyorum.

Türkiye’ de bu alanda söz sahibi bir kaç isim arasında gösteriliyorum ve sağlığına kavuşturduğum hasta sayısı yüz binlerle ifade edilebilir. Örneğin insanın var olduğu günden bu güne bel fıtığı rahatsızlığı hep vardı.  İnsanlar bu rahatsızlığı kendi doğal yönetmeleri ile çözüme kavuşturuyordu. Bugün bakıyoruz ki ameliyat olan hasta bile bu rahatsızlığından kurtulamıyor. Biz geçmişi yüz yıllar öncesine dayanan manüel terapi yöntemlerimizle hastalarımızda ilk seans da gözle görülür bir iyileşme kaydediyoruz.

Türkiye’deki eğitim hayatımı bitirdikten sonra eğitimime yurt dışında devam ettirdim. Uzun yıllar yurt dışında alternatif tıp ve manüel terapi üzerine çalışmalar gerçekleştirdim. Hastalarımın, emar sonuçlarına göre manüel terapi şeklini ve yönetimini uyguluyorum.

Vücudunun çeşitli yerlerinde sıkıntılar yaşayan insanların önce hastaneye sonra ise bize gelmesi gerekiyor.

Birçok ameliyat geçirmiş fakat sağlığına kavuşamamış hastamızı manüel terapi uygulayıp sağlığına kavuşturduk.

Hatta sedye ile veya insanların sırtında gelen birçok hastayı hızlı adımlarla koşarak geri gönderdik.

Yardıma ihtiyacı olan bireylerin 0530 165 44 44 / 0532463 13 44 numaralı telefonlardan arayarak iletişim kurmaları gerekiyor. 

Sezen Terapi Merkezi Adres : Bahçeşehir 2. Kısım mahallesi Ceylan sokak  Kc / E çarşı Başakşehir / İSTANBUL

Telefon : 0530 165 44 44  - 0532 463 13 44

Bu içerik Haber kategorisine eklenmiştir.
Reklam Header

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Yorumlar